PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe; w Brzynie o 16:30, niedziela 15:30.
 2. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Msze św. w porządku niedzielnym. Majówka o 15:30.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00.
 4. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czasie nabożeństw majowych. Adoracja SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św. W Brzynie spowiedź w piątek od 16:00.
 5. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych będzie w sobotę na Mszy św. o godz. 18:00. Wszystkie dzieci z rodzicami zapraszamy wcześniej na nabożeństwo majowe.
 6. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych w sobotę o godz. 9:00.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00. Bardzo prosimy niezainteresowanych uroczystością u uczestnictwo w Mszy św. w innych godzinach lub pozostanie na zewnątrz kościoła.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na remont świątyni i dzieła duszpasterskie.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Rozalia Warzecha z Brzyny. Polecamy miłosierdziu Bożemu jej nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 12. Z Mszy Św. pogrzebowych zostaną odprawione Msze Św. gregoriańskie od 4 maja: śp. Eugeniusz Majerski – o. Marek Kordecki w Rzymie; śp. Stanisława Szwarkowska – o. Krzysztof Mamala w Rzymie; śp. Jan Pierzchała – ojcowie Redemptoryści w Rzymie; śp. Zofia Jagieła – Ks. Robert Biel w Poznaniu; śp. Stefania Duszyńska – Księża Chrystusowcy w Poznaniu.