DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci NMP w tajemnicy Jej Narodzenia. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Ks. Józefowi Michalskiemu, proboszczowi parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Szynwałdzie, składamy serdeczne podziękowanie za głoszenie słowa Bożego. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego. Zachęcam wszystkich do zyskiwania odpustów związanych z dzisiejszą uroczystością.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 3. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17:30.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45. Zapraszamy.
 6. Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 16:15, ministrantów o 17:00, a lektorów we czwartek o godz. 19:00.
 7. Spotkanie dziewcząt z DSM w piątek o godz. 16:30.
 8. Trwa tygodniowy Odpust w Czarnym Potoku. Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 11:00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w odpuście i dożynkach tak byśmy mieli delegację z wieńcem dożynkowym. Pielgrzymka z naszej parafii do Czarnego Potoku w niedzielę, wyjście z placu kościelnego ok. 8:15. Na pielgrzymkę szczególnie zapraszamy uczniów z klas ósmych w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze (25 zł).
 11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia, a w szczególności Ks. kanonikowi Stanisławowi obchodzącemu imieniny, składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Jazowskiej i dużo zdrowia i sił w posłudze kapłańskiej.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Janina Potoniec z Kadczy i śp. Stanisława Faron z Jazowska. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.