DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codzienne – do czwartku włącznie – na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po niej na Procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
  3. Pragnę gorąco podziękować tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: druhom strażakom, orkiestrze, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.
  4. 23 czerwca w czwartek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
  5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w modlitwie o swoich duszpasterzach. Jest to święto Patronalne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich Członków zapraszam na wieczorną Mszę Eucharystię połączoną z procesją. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne z Jazowska oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w czwartek o godz. 10:00; w Kadczy Msza św. dziękczynna o godz. 9:00. Młodzież i dzieci zachęcamy, aby skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty. Zapraszamy także w piątek na Mszę św. młodzieżową o godz. 20:00 kończącą kolejny cykl formacyjny.
  7. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie i remont naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.