PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
  2. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających. Życzymy miłego pobytu i wypoczynku.
  3. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00.
  6. W sobotę liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel – uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 7:00, 11:00 – suma odpustowa i 18:00. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. Ryszard Hebda, nasz rodak, przeżywający jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Obrzęd nałożenia szkaplerza po sumie odpustowej. Na sumę odpustową zapraszam rodziców z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach, niosących sztandary i feretrony oraz wszystkich parafian. Tradycyjnie w dzień odpustu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8:00-11:00 oraz od 15:00-18:00. Bardzo proszę grupy modlitewne o poprowadzenie adoracji, a wszystkich parafian zachęcam, by znaleźli chwilę czasu na osobistą adorację. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Zięcina z Brzyny. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.