SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  2. Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej: LSO, niosącym sztandary i feretrony, Związkowi Podhalan, druhom strażakom, rodzicom za przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia i dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00 do 18:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  6. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach, będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii po każdej Mszy św. Przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek w ramach akcji MIVA Polska św. Krzysztof 1 grosz za 1 km na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła oraz dzieła duszpasterskie.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej i świętych patronów.
  10. „Chrystus naszą paschą” to hasło 40 Pieszej Pielgrzymki tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia. Zapisy prowadzone będą przez formularz online podany na stronie facebook grupy, a w sierpniu na spotkaniu przed pielgrzymką. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł od osoby,trzecia osoba z rodziny 100 zł, a każde dziecko z rodziny do lat 15 – 75 zł. Bieżące informacje na stronie facebook grupy 19.