OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.
  3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
  4. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
  5. Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.
  7. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od 17:30, Brzyna w piątek od 16:00 i Msza św. Adoracja SH NSPJ Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św.
  8. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.
  9. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o godz. 17:30.
  10. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. chrzcielna o godz. 14:00.
  11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę z okazji poświęcania pojazdów zebraliśmy 5900 zł, a na zakup pojazdów dla misjonarzy 2958 zł.
  12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  13. Wszystkim solenizantkom i solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
  14. Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione od 1 sierpnia 2022 r. msze św. gregoriańskie: śp. Wojciech Gomółka – O. Krzysztof Mamala Rzym; śp. Franciszek Celusta – O. Marek Kordecki Rzym; śp. Józef Kozieński, śp. Helena Majerska, śp. Eugeniusz Kurzeja – OO. Redemptoryści Rzym; śp. Sławomir Floryan – ks. Robert Biel Poznań; śp. Rozalia Warzecha, śp. Wanda Talarczyk – Księża Chrystusowcy Poznań.