DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
ODPUST PARAFIALNY KU CZI NARODZENIA NMP

 1. Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci NMP w tajemnicy Jej Narodzenia. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Ks. Stanisławowi Kowalikowi proboszczowi parafii pw. Wniebowzięcia N M P w Ochotnicy Górnej składamy serdeczne podziękowanie za głoszenie słowa Bożego. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego. Zachęcam wszystkich do zyskiwania odpustów związanych z dzisiejszą uroczystością.
 2. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 3. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17:30.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45. Zapraszamy.
 5. Trwa tygodniowy Odpust w Czarnym Potoku. Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 11:00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w odpuście i dożynkach tak byśmy mieli delegację z wieńcem dożynkowym. Pielgrzymka z naszej parafii do Czarnego Potoku w niedzielę, wyjście z placu kościelnego ok. 8:15. Na pielgrzymkę szczególnie zapraszamy uczniów z klas ósmych w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 6. Msza św. dla nauczycieli i wychowawców w ramach odpustu w Czarnym Potoku w sobotę o godz. 7:00.
 7. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.
 8. Spotkanie DSM w piątek o godz. 16:30.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka SH NSPJ do Iwkowej odbędzie się 23. 09. 2022 r. (piątek). Zapisy do następnej niedzieli w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza. W tym tygodniu rozpoczną się prace renowacyjne w prezbiterium kościoła.
 11. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze (35 zł).
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Jazowskiej.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Poparda z Obidzy. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.