NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników nad Jordanem, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, wzywając do nawrócenia i głosząc nadejście Królestwa Bożego.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć swój własny chrzest. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech to święto będzie okazją do wdzięczności Bogu za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  4. Serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w budynku plebanii w piątek po wieczornej Mszy św.
  5. Komendant OSP w Jazowsku zaprasza druhów oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na zebranie walne w dniu 14 stycznia 2023 r. o godz. 16.00.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ks. Zbigniew Kołodziej. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.