CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. W poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00, a na zakończenie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. W najbliższy piątek 24 marca zapraszamy po Mszy św. o godz. 18:00 na plenerową Drogę krzyżową w okolice Grabki i Podgrabki. Z tej racji nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17:30 i 19:00.
 5. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
 6. W czasie tej Mszy św. będzie również rozesłanie obrazów Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne. Tematem przewodnim będzie Kościół jako wspólnota wyznawania wiary. Msze św. rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8:00 i 18:00.
 8. W piątek, 31 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Łącku o godz. 18:00 a po niej pątnicy ruszą na różne szlaki. Ich prezentacja znajduje się na stronie facebookowej parafii. Zapraszamy do udziału.
 9. W dniach od 18 do 21 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Białegostoku, Sokółki, Studzienicznej, Wilna i Warszawy. Koszt około 1300 zł. Zapisu można dokonać u ks. Piotra zakrystii lub kancelarii. Szczegóły i program na stronie internetowej parafii.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i dzieła duszpasterskie.
 11. Przy bocznym ołtarzu została wystawiona skarbona na ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 13. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na letni.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.