WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
  2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
  3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. W czasie mszy św. będziemy się modlić za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. młodzieżową o godz. 20:00 zwłaszcza mamy.
  4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  5. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 15.00.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na remont kościoła i dzieła duszpasterskie.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.