ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
 2. Jutro, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. W środę przypada XXI rocznica nadania Szkole Podstawowej w Kadczy imienia bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na mszę św. do kapliczki w Kadczy pod górą na godz. 10.00 nie tylko społeczność szkolną, ale i mieszkańców Kadczy, absolwentów tej szkoły.
 4. W czwartek, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 5. Od czwartku po wieczornej mszy św. nabożeństwo do NSPJ.
 6. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi środa, czwartek i piątek od 17:30; Brzyna w piątek od 16:00 i Msza św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SHNSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz małżeństw otwartych na dar życia w sobotę godz. 17:30.
 8. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00; Msza św. chrzcielna o godz. 14:00.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust na Obidzy.
 10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy mieszkańcy Jazowska, Drugi mieszkańcy Kadczy, Trzeci mieszkańcy Łazów Brzyńskich i Obidzy, Czwarty mieszkańcy Brzyny.
 11. 25 czerwca chcemy zorganizować V Festyn Parafialny. W związku z tym pragnę zaprosić Radę duszpasterską, sołtysów wsi i chętnych do pomocy w organizacji festynu w środę po wieczornej mszy św.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, remont kościoła i dzieła duszpasterskie.
 13. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 14. Z mszy św. pogrzebowych od 2 czerwca 2023 roku zostaną odprawione msze święte gregoriańskie: śp. Aniela Kiklica, śp. Zbigniew Poparda – Ojcowie Redemptoryści Rzym, śp. Bronisław Trzajna – O. Marek Kordecki Rzym, śp. Rafał Kołodziej, śp. Józef Ślaz, śp. Zofia Prońska – Księża Chrystusowcy Poznań, śp. Maria Kołodziej – Ks. Robert Biel Poznań.