PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Kontynuujemy Nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Chcemy adorować Jezusa eucharystycznego w ramach wynagrodzenia za grzechy. Zachęcamy wszystkich do pozostania po Mszy św. na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:00.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. Dzieci z klas trzecich z rodzicami zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 17:00 z obrzędem błogosławieństwa książeczek i kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Medytację Biblijną przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.
 7. Sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe w tym roku będą kontynuowane jak w poprzednim. Składamy dzisiaj podziękowanie paniom, które przez cały rok troszczyły się o czystość i wystrój naszego kościoła. W tym roku wysokość ofiary na ten cel to 50 zł od rodziny. Tak jak w ubiegłym roku prosimy o złożenie do końca marca.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. Sołtys wsi Kadcza informuje, że nakazy płatnicze na rok 2024 będzie można odebrać w budynku Szkoły Podstawowej w Kadczy w dniach: 9 luty (piątek) w godz. 16:00 – 20:00; 10 luty (sobota) 8:00-12:00; 16 luty (piątek) 16:20:00; 17 luty (sobota) 8:00-12:00. W tych terminach można również uregulować zobowiązania podatkowe.
 10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
 11. Z Mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione Msze św. gregoriańskie w miesiącu lutym: śp. Józefa Madziar – O. Krzysztof Mamala, Ks. Zbigniew Kołodziej, śp. Władysław Niemiec, śp. Józef Niemiec przez Ojców Redemptorystów w Brazylii.
 12. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1,5% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.