SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiaj trzecia niedziela z nabożeństwem 40-godzinnym. Zachęcamy do pozostania osobista adorację. Uroczyste Nieszpory eucharystyczne o godz. 15:30. Za półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny.
 2. W najbliższą środę, 14 lutego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. o godz. 6:00, 9:00 i 18:00; Brzyna 16:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona będzie jako jałmużna wielkopostna na działalność Caritas diecezjalnej i parafialnej. Od środy popielcowej rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:45.
 4. Od czwartku Msza św. wieczorna o godz. 18:00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po mszy św. o godz. 6:00 w czasie ferii zimowych, po feriach – po mszy o godz. 6:30, popołudniu o 17:30, a po nim Msza Święta. Dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19:00.
 7. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Droga krzyżowa o godz. 14:30, Gorzkie żale o godz. 15:00, a po nich ok. 15:45 Msza św.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 9. Sołtys wsi Brzyna informuje, że będzie można odebrać nakazy płatnicze na rok 2024 oraz wpłacić podatek w dniu 18 lutego (niedziela) od godz. 10:00 do 15:00 w budynku świetlicy wiejskiej w Brzynie. Po tym terminie będzie można wpłacić podatek u Sołtysa wsi.
 10. Komendant OSP Jazowsko zaprasza na zebranie Druhów i Druhny 17 lutego 2024 r. o godz. 18:00 w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.