WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
  3. W przyszłą niedzielę odpust w Brzynie ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 12:00.
  4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  5. Spotkanie organizacyjne przed festynem parafialnym w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane w ostatnim tygodniu na utrzymanie parafii i remont kościoła. Dziękuję rodzicom dzieci I komunijnych za dar ołtarza. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Fijołek z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.