CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających. Życzmy miłego pobytu i wypoczynku.
 2. Celestynowi Cebuli naszemu rodakowi dziękujemy za wygłoszone słowo Boże i posługę duszpasterską w naszej parafii.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w czwartek o godz. 17:45.
 5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem jako duchowe przygotowanie do odpustu parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
 6. We wtorek, 16 lipca liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel – uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 7:00, 11:00 – suma odpustowa i 16:00, Brzyna 9:00. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył nasz rodak o. Krzysztof Mamala. Obrzęd nałożenia szkaplerza po sumie odpustowej. Na sumę odpustową zapraszam rodziców z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach, niosących sztandary i feretrony oraz wszystkich parafian. Tradycyjnie w dzień odpustu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 8:00 – 11:00 i od 15:00 do 16:00. Bardzo prosimy grupy modlitewne o poprowadzenie adoracji, a wszystkich parafian zachęcam, by znaleźli chwilę czasu na osobistą adorację. Na sumę o godz. 11:00 zapraszamy w strojach regionalnych.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 9. Związek Podhalan Oddział w Łącku we współpracy z Oddziałem Młyńczyska i mieszkańcy Cisowego Dziołu serdecznie zapraszają na Mszę św. w góralskiej oprawie w Kaplicy św. Jana Pawła II – Krzyż Zakicznie – Młyńczyska – w dniu 14 lipca 2024 o godz. 15:00. Zachęcamy do udziału w strojach regionalnych.
 10. Zapraszamy do udziału 42. PPT na Jasną Górę na którą wybiera się młodzież naszej parafii z Ks. Mateuszem. Zapisów można dokonywać przez formularz online na stronie facebookowej Grupy 19 oraz w 4 sierpnia podczas spotkania przedpielgrzymkowego w Łącku o godz. 19:00.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski opieki Matki Bożej Jazowskiej.