REKOLEKCJE SPOTKANIA
24-26.03.2017 

 Gratuluję wszystkim, którzy zdecydowali się wyjechać, aby zmarnować czas dla Jezusa! Wszystkich uczestników, rodziców i czytających tę informację proszę o modlitwę o światło Ducha Świętego dla uczestników i prowadzących.

Kilka najważniejszych informacji związanych z rekolekcjami: 

 

Tematyka: „Rekolekcje spotkania” przeznaczone dla młodzieży gimnazjalnej przed sakramentem bierzmowania. Ich celem jest doświadczenie spotkania z Jezusem i podjęcie świadomej decyzji wiary, zaufania Jezusowi. Są bardzo ważnym elementem programu „Młodzi Na Progu” ponieważ często są momentem przełomowym w całym etapie przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania.

Pobyt: 

Zbiórka 24.03 o 15.15, wyjazd o 15.30 – parking pod kościołem, planowany powrót do Jazowska 26.03 ok. godz. 15.30

obowiązują zasady ustalone przez prowadzących rekolekcje: oczywisty zakaz alkoholu, nikotyny, e-papierosów i wszelkich substancji psychoaktywnych (w tym energetycznych), zakwaterowanie w pokojach 4-osobowych z łazienką i pościelą, konieczny ręcznik

każdy uczestnik zabiera: Pismo Święte, notatnik i długopis, przybory toaletowe (w tym ręcznik), ciepły sweter 

w czasie pobytu zapewnione są 3 posiłki – można zabrać ze sobą owoce, coś słodkiego, napoje

nie zabieramy tabletów i komputerów – tylko telefon do kontaktu z rodzicami

w czasie rekolekcji nie ma możliwości opuszczania terenu ośrodka np. do sklepu – tylko przewidziane wyjście z animatorem w tym krótki marsz (właściwe obuwie i ciepłe ubranie, czapka, szalik, rękawice – ubiór dostosowany do pogody – w sobotę przewidziany 2-godzinny spacer)

proszę nie planować odwiedzin 

wstawanie ok. 7.00, od godziny ustalonej przez prowadzących obowiązuje bezwzględna cisza nocna

w nocy przebywamy tylko w wyznaczonych pokojach (nie ma odwiedzin i integracji)

w czasie rekolekcji planowana jest spowiedź (sobotnie popołudnie), można zabrać książeczkę z rachunkiem sumienia. Jeżeli ktoś ma życzenie można przeprowadzić spowiedź z całego życia – wyznając najpierw grzechy od ostatniej spowiedzi, a następnie wszystkie, które leżą na sercu. Zachęcam, aby przyjechać wyspowiadanym w parafii 

opiekunowie mogą wchodzić do pokojów celem sprawdzenia porządku i przestrzegania regulaminu, szczególnie wtedy, gdy przez głośne zachowanie w ciszy nocnej jest on łamany

wszystkie wątpliwości i niepokoje, trudności zdrowotne zgłaszamy ks. opiekunowi