Wręczenie Szlachetnej paczki 2017

Dziękujemy wszytkim, którzy włączyli sie w przygotowanie Szlachetnej paczki.  W gronie sponsorów znalazł się sklep "U Królów" z Jazowska, który zapewnił chemię gospodarczą dla rodziny, oraz pan Piotr Kołodziej z Jazowska, który bezinteresownie dostarczył paczki do magazynu. Wolontariusze Caritas i Szkolne Koło Caritas zadbali o piękne opakowanie prezentów.

Poniżej zamieszczamy relację z wręczenia Szlachetnej paczki. 

Pani Danuta przywitała nas w drzwiach.Na jej twarzy widać było wzruszenie a także radość. Gdy już wszystkie paczki zostały wniesione pani Danuta wraz z córką rozpoczęły rozpakowywanie od lodówki czyli od największej paczki. Pani Danuta była wdzięczna za otrzymaną lodówkę ponieważ, tę którą mieli zamieniała się w piekarnik. Jakie ładne wstążki powiedziała pani Danuta do córki. Pani Danuta delikatnie otwierała paczki aby nie zniszczyć świątecznego papieru. Ucieszyła się z otrzymanej kartki świątecznej. Jesteście kochani powtarzała często pani Danuta. Potem otwarła paczki w których była kołdra i maszyna do szycia. Stwierdziła że dzięki otrzymanej maszynie zwiększy dochód bo będzie szyła podkładki kuchenne, a potem je sprzeda w pracy. Angelika ucieszyła się z otrzymanych książek po angielsku, które ma zamiar przetłumaczyć. Wszyscy byli zdziwieni i zaskoczeni gdy po zdjęciu ozdobnego papieru na pudełku była drukarka, jak się potem okazało w pudełku były środki czystości. Angelika wraz z mamą były wdzięczne za każdą otrzymaną rzecz. Pani Danuta przekazała dla darczyńcy obrus i kartkę z podziękowaniami. Pod koniec zaczęła się zastanawiać co dobrego może ona uczynić i stwierdziła, że już czyni bo razem z córką pomagają w schronisku.

Co chce przekazać wolontariusz?

Z mojej strony chciałbym bardzo mocno podziękować za tak wielkie zaangażowanie, życzliwość. Przekazanie paczki było dla mnie prawdziwą przyjemnością. Życzę z całego serca pełnych pokoju i radości świąt Bożego Narodzeni spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku, aby Nowy Rok przyniósł spełnienia najskrytszych marzeń i realizację wszelkich planów.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest lecz przez to czym dzieli się z innymi. Serdeczne Bóg zapłać za okazana pomoc i dobre serce. Błogosławionych Świat.