CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY             12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2.     Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3.     Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na biały tydzień na godz. 17:30.

4.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

5.     Spotkanie DSM w piątek o godz. 17:00, a Grupy Młodzieżowej o godz. 19:00.

6.     W przyszłą niedzielę odpust w Brzynie ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma odpustowa o godz. 12:00.

7.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie parafii i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

8.     Bóg zapłać za dar ołtarza z okazji przyjęcia sakramentu Bierzmowania: gong do kaplicy w Brzynie i komplet obrusów ołtarzowych do Jazowska.

9.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.