SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                     26 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek na nabożeństwie majowym.

2.     W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3.     Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. Procesja błagalna w poniedziałek wtorek i środę w czasie nabożeństwa majowego o 17:30. Pójdziemy tradycyjnie do krzyża na Dębniku.

Spotkanie przed festynem w środę o 19.00 na plebanii.  

4.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

5.     Różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw otwartych na dar życia w sobotę o godz. 17:30.

6.     W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.     Zmiana tajemnic dla Bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.

8.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8640 zł.

9.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

11.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Gałysa z Brzyny. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.