WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                             2 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2.     Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18:00.

3.     Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele o godz. 15:40.

4.     Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów we wtorek po wieczornej Mszy św., a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

5.     Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

6.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Zapraszamy!

7.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi w środę, czwartek i piątek od godz. 17:30. Adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez SH NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 18:00.

8.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10.                       Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.

11.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Gancarczyk z Jazowska. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.