ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                         9 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2.       Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 10 czerwca czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

3.      W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowych kapłanów.

4.      Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego jutro o godz. 19:00 na plebanii.

5.      Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17:00.

6.      W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

7.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45.

8.      W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się  medytacja  biblijna przed Najświętszym Sakramentem, organizowana przez Wspólnotę MAMRE. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, tym bardziej, że z powodu wyjazdu członków Wspólnoty na rekolekcje w lipcu, następna medytacja odbędzie się w drugi piątek sierpnia.

9.      Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w ubiegłych latach: Pierwszy mieszkańcy Jazowska, Drugi mieszkańcy Kadczy, Trzeci mieszkańcy Łazów Brzyńskich i Obidzy, Czwarty mieszkańcy Brzyny.

10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust na Obidzy.

11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

14. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać V Festyn Parafialny. Spotkanie i rozpoczęcie prac przygotowawczych w piątek o godz. 14:00. W Kadczy ciasto oraz ogórki kiszone i konserwowe składamy w Remizie OSP od godz. 15:00. W Jazowsku w niedzielę od godz. 10:00 w budynku Budowlanych. Osoby chętne do pomocy z Jazowska, Brzyny i Łazów Brzyńskich zapraszamy do budynku Budowlanych na godz. 10:00. Dziś po Mszy św. Są rozdawane plakaty z programem Festynu.