NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                         16 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2.      Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na V Festyn Parafialny na stadionie Budowlanych Jazowsko.

3.      W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta Msza św. Dziękczynna we wtorek o godz. 10:00.

4.      W czwartek, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 16:00; Brzyna 9:00. Po Eucharystii o godz. 10:00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia. Załóżmy też stroje regionalne. Druhów strażaków prosimy o zapewnienie porządku. Niech udział w procesji będzie naszym hołdem składanym Jezusowi eucharystycznemu za wszystkie otrzymane łaski. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 16:00. Nie będzie nieszporów.

5.      Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godzinie 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

6.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. Składka w Boże Ciało na hospicja działające w diecezji oraz na cele charytatywne.

7.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8.      Parafia w Łącku zaprasza wszystkie rodziny na Świętojańskie Dni Rodzin które będą miały miejsce w dniach 21-23 czerwca. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. W sposób szczególny zaprasza młodzież w piątek 21 czerwca do wspólnego przeżycia "nocy świętojańskiej", która rozpocznie się od godz. 19:00 przy plebanii w Łącku.

9.      Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożej Łaski i opieki Matki Bożej.

10.  Ks. Marek Kordecki odprawi gregorianki z mszy św. pogrzebowych od 1.07 za +Marię Zbozień, od 1.08 za  Alfreda Gucwę.