DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   23 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i odpoczywających.

2.     Od jutra przez czas wakacji nie będzie mszy św. o godz. 6:30.

3.     Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codzienne - do czwartku włącznie - na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po niej na Procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

4.     Pragnę gorąco podziękować tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: druhom strażakom, orkiestrze, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.

5.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w modlitwie o swoich duszpasterzach. Jest to święto Patronalne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich Członków zapraszam na wieczorną Mszę Eucharystię połączoną z procesją. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6.     W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotr i Pawła. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 Brzyna, 11:00 i 18:00. Składka zbierana w tym dniu do dyspozycji Ojca świętego.

7.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8660 zł na remont kościoła. 

8.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży i starszych.

9.     Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.

10.                       Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji V Festynu Parafialnego: dobrodziejom, ofiarodawcom, tym którzy ofiarnie pracowali przy przygotowaniu obiektu Budowlanych, przy przygotowaniu sceny, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie stoisk, dzieciom i młodzieży, druhom OSP Kadcza i Jazowsko. Dziękujemy wspólne spędzenie niedzieli. Zysk z Festynu po odliczeniu kosztów wyniósł 22700 zł.

11.                       Zmarła śp. Stanisława Świechowska z Kadczy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.