SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                28 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.
 2. Dzisiaj po Mszy św. poświęcenie pojazdów.
 3. W czwartek rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 4. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związanynim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w czwartek wieczorem.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek od 17:30, a w piątek od godz. 17:00; Brzyna od 16:00. Adoracja SH NSPJ Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św.
 7. W I sobotę miesiąca różaniec w intencji matek oczekujących narodzin potomstwabłogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i małżeństw otwartych na dar życia o godz. 17:30.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.św. chrzcielna o godz. 14:00.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 8580 zł.
 10. Msza Święta na górze Błyszcz w Tylmanowej sprawowana będzie w niedzielę           4 sierpnia o godzinie 14.00
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Waleria Basta z Kadczy. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.