DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.
  3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Adoracja najświętszego sakramentu od 15:00 do 16:00.
  4. W sobotę rozpoczyna się XXXVII PPT na Jasną Górę pod hasłem „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”, w której biorą udział nasi parafianie. Zechciejmy towarzyszyć im duchowo poprzez udział we Mszy św.codziennych modlitwach. Codziennie relacje z pielgrzymki w naszym radiu diecezjalnym RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
  5. W przyszłą niedzielę odpust partyzancki w Szczawie.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.
  7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.