DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    11 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci NMP w tajemnicy Jej Narodzenia. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Ks. Stanisławowi Dziekanowi   składamy serdeczne podziękowanie za głoszenie słowa Bożego i celebrę sumy odpustowej. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego.  Zachęcam wszystkich do zyskiwania odpustów związanych z dzisiejszą uroczystością.

2.      Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania.

3.      Spotkanie DSM w piątek o 17.00, a Grupy Młodzieżowej o 19.00. Zapraszamy.

4.      W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00 do 18:00. O 17:45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6.      Odpust w Czarnym Potoku w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w odpuście i dożynkach tak byśmy mieli delegację z wieńcem dożynkowym. Pielgrzymka do Czarnego Potoku w niedzielę, wyjście z placu kościelnego ok. 8:00.

7.      Uroczystość 50-lecia koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

8.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza na remont kościoła.

9.      Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10.  Sołtysi wsi zapraszają na spotkania wiejskie:

- Jazowsko 18 września /niedziela/ o godz. 17:00 w remizie OSP Jazowsko

- Kadcza 14 września /środa/ o godz. 18:00 w remizie OSP Kadcza

- Obidza 18 września /niedziela/ o godz. 13:00 w Szkole Podstawowej.

 

10. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych       łask i opieki Matki Bożej.