DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              18 września 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

2.      Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej: LSO, niosącym sztandary i feretrony w strojach regionalnych,  druhom strażakom, rodzicom za przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia i dzieci pierwszokomunijnych.

3.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17:45. Zapraszamy.

4.      W piątek spotkania DSM o 17.00, Grupa Młodzieżowa o 19.00.

5.      Msza św. dla dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.

6.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę będzie ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi we Włoszech.

7.      Spotkanie kandydatów do bierzmowania z trzecich klas gimnazjum z rodzicami w środę o godz. 18.00.

8.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia Kalendarze rolnicze (20zł).

9.      Sołtys wsi Łazy Brzyńskie zaprasza mieszkańców wsi na zebranie wiejskie, którego tematem będzie podział funduszu sołeckiego na rok 2017. Zebranie odbędzie się w środę 21. 09. 2016 r. o godz. 17:00 w Świetlicy wiejskiej w Łazach Brzyńskich.

10.  Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia, a w szczególności Ks. kanonikowi Stanisławowi obchodzącemu dziś imieniny, składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Jazowskiej i dużo zdrowia i sił w posłudze kapłańskiej.

11.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Stanisława Pierzchała z Łazów Brzyńskich. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

            Ks. Marek Kordecki odprawi w Szczecinku od 1.10 trzy serie mszy św. gregoriańskich za +Jana Owsiankę, a ks. Edwin Rzeszuto w Tarnowie 30 mszy za +Jana Niemca jako msze gregoriańskie. To msze św. pogrzebowe. Szczegóły na stronie internetowej parafii.