SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 30 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.

2.      Dzisiaj po Mszy św. poświęcenie pojazdów.

3.      Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

4.      W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 - 18.00. O 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i ucałowanie relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.      W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek od 17:30, a w piątek od godz. 17:00; Brzyna od 16:00. Adoracja SH NSPJ Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św.

7.      W I sobotę miesiąca różaniec w intencji matek oczekujących narodzin potomstwa z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i małżeństw otwartych na dar życia o godz. 17:30.

8.      W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Dziś rozpoczął się odpust w Nowym Sączu a za tydzień odpust w Kamienicy

9.      Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. chrzcielna o godz. 14:00.

10.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie nasze świątyni dzieła duszpasterskie.

11.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12.  W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Kazimiera Kurzeja z Obidzy. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

13.  Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.