DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 1 października 2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę o 15:30; Brzyna godz. 16:00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1). Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

2.     Cieszymy się z obecności Domowego Kościoła w naszej parafii i dziękujemy małżonkom za świadectwo. Po mszy św. ministranci będą rozdawać ulotki małżonkom zainteresowanym przystąpieniem do tego ruchu. Spotkanie organizacyjne i szczegółowe informacje dla małżonków, którzy pragną wzrastać w duchowości tego ruchu - zapraszamy na spotkanie na plebanii w środę 4.10 po mszy św. wieczornej - czyli ok. 18.15.

3.     Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa: środa, czwartek i piątek od godz. 16:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SHNSPJ po wieczornej Mszy św. Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej i szkół  ponadgimnazjalnych w piątek o godz. 19.00. 

5.     Zapowiadana akcja modlitewna Różaniec do granic odbędzie się 7 października. Najbliższym kościołem dla wspólnej modlitwy jest Szczawnica. Zachęcamy tych, co nie mogą się tam udać do wspólnej modlitwy różańcowej w sobotę w naszej parafii o godz. 17.00. Z racji I soboty miesiąca różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym i małżeństw otwartych na dar życia o godz. 17.00.

6.     Do soboty można zgłaszać kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7.     W przyszłą niedzielę już po raz 17. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

8.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na dzieła duszpasterskie i utrzymanie naszej świątyni.

9.     Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

10.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.