DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      15 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dziś wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2.     Nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.00 (Brzyna 16.00), a w niedziele o 15.30.

3.     W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

4.     W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5.     Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

6.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

7.     Spotkanie grupy młodzieżowej - od kl. VII szkół podstawowych - w piątek o 18:30 w salce na plebanii.

8.     W sobotę 28 października, odbędzie się wyjazd na Mszę Świętą o uzdrowienie i spotkanie ewangelizacyjne, organizowane przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w kościele Salezjanów w Krakowie i przeznaczone jest dla osób w każdym wieku: cierpiących fizycznie czy duchowo, przeżywających różne trudności życiowe, jak również pragnących pogłębić swoją więź z Panem Bogiem lub poszukujących wiary. Wyjazd z parkingu pod kościołem w Jazowsku o godzinie 15:30; planowany powrót około 01:00 po północy, koszt wynosi 25 zł. Zapisy odbywać się będą w zakrystii do środy 25 października. Serdecznie zachęcamy, tym bardziej, że pojedzie kapłan z naszej parafii.

9.     W sobotę planowana jest wycieczka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Starego Sącza. Zgodę należy pobrać dziś z zakrystii, a wypełnioną oddać w szkole lub na różańcu do środy. Planowany wyjazd w sobotę o godz. 9:00 z parkingu pod kościołem, a spotkanie Maryjek w piątek o 16:30.

10. Związek Podhalan O. Jazowsko serdecznie zaprasza w dniu 18 października o godz. 18:00 do Remizy OSP Jazowsko wszystkich zainteresowanych kursami na prawo jazdy, komputerowymi i językowymi. Na spotkaniu będzie możliwość zapisu na poszczególne kursy z 70% bonifikatą. Z kursów mogą korzystać osoby od 18 do 50 roku życia z wykształceniem do średniego, a powyżej 50 bez ograniczeń. Kursy przeznaczone są dla osób pracujących.

11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

12. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Motawa z Łazów Brzyńskich. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

         Ks. Zbigniew Kołodziej odprawi od 10 listopada gregoriankę za Ś.P. Kamila Pierzchałę. Szczegóły na stronie internetowej parafii.