ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA                                  29 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

2.     W środę 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00; Brzyna 9:45. Po mszy św. o godz. 14:00 wyruszymy z procesją na cmentarz parafialny by modlić się za zmarłych. Nie będzie mszy św. o godz. 16:00!!!   Na cmentarzu jak co roku będzie zbierana kwesta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3.     W czwartek Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. 6:00, 6:30, 9:00, 17:00; Brzyna 16:00.

4.     Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 16:30.

5.     Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominków. Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 17:00, w niedzielę o 15:30. Brzyna o godz. 16:00 do 8 listopada.

6.     Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny czytania: 7:00 lub 11:00.

7.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństwa różańcowego za zmarłych. Adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez SHNSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.

8.     Młodzież od kl. VII, przygotowująca się do bierzmowania i ze szkół średnich zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19:00

9.     W sobotę różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym oraz małżeństw otwartych na dar życia o godz. 17:00.

10.                       Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.

11.                       Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.

12.                       Kancelaria parafialna od jutra będzie czynna pół godziny po wieczornej Mszy św., w sobotę od 7:30 do 9:00 (narzeczeni).

13.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie świątyni i dzieła duszpasterskie.

14.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

15.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

 

            Ks. Robert Biel odprawi Poznaniu od 1.12 msze św. gregoriańskie z mszy św. pogrzebowych za śp. Stanisława Pomietło.