TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    19 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Różaniec z wypominkami codziennie o 17:00, a w niedzielę o 15:30.

2.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

3.     Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek po wieczornej Mszy św.

4.     Spotkanie dziewczynek ze Służby Maryjnej w piątek o 16.15, a młodzież od 7 kl. szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej w piątek na 18.30.

5.     W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej mszy św. na plebanię.

6.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

7.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Jazowskiej.

9.     W poniedziałek przypada 30 rocznica śmierci ks. Jana Nowińskiego proboszcza w Jazowsku w latach 1962-1987. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

         Ks. Marek Kordecki odprawi od 31.12. 2017 r. msze św. gregoriańskie z mszy św. pogrzebowych za +Adama Popardę.