JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                 26 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

3.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

4.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 17:00, w piątek od 16:30; Brzyna piątek od 15:00.

5.     . Adoracja SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.

6.     Młodzież od kl. VII, przygotowująca się do bierzmowania i ze szkół średnich zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19:00.

7.     W I sobotę miesiąca różaniec w intencji matek oczekujących narodzin potomstwa z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i małżeństw otwartych na dar życia o godz. 16:30.

8.     Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.

9.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 7620 zł.

10. Na wiosnę przyszłego roku planujemy przebudowę schodów przed głównym wejściem do kościoła. Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja prac. Składki gospodarcze będą przeznaczone na wykonanie tych prac.

11. Pan kościelny i organista tradycyjnie udadzą się z opłatkami do naszych domów. Przyjmijmy ich życzliwe, a złożona ofiara niech będzie wynagrodzeniem za ich posługę w parafii.

12. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Klimek z Brzyny. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14:00. Dzisiaj wypada 25 rocznica śmierci ks. Franciszka Guzowskiego wikariusza naszej parafii. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.