PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU, 3 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

2.      Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy, w dni powszednie o godz. 17:00. Msza św. Roratnia rozpoczynać się będzie procesją dzieci z lampionami. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będziemy śpiewać codziennie o godz. 16:40. Zapraszamy na te nabożeństwa wszystkie dzieci z rodzicami.

3.      Ministrantów, lektorów i dziewczynki ze Służby Maryjnej zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem w środę po mszy św. wieczornej.

4.      Spotkanie dzieci z klas III przygotowujących sie do I Komunii św. w piątek o godz. 17.00, a Grupy Młodzieżowej o 18.30.

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

6.      W dniu 8 grudnia (piątek), po wieczornej Mszy św., odbędzie się medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Po medytacji zapraszamy do salki na plebanii na spotkanie ze świeckimi misjonarzami z Peru, którzy opowiedzą o kulcie Matki Bożej i Bożym Narodzeniu w Ameryce Południowej.

7.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary na akcję „Szlachetna paczka”. Prezenty zostały przygotowane i zostaną przekazane do centrali akcji. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8.      Świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” do nabycia w zakrystii.

9.      Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. W sobotę 16 grudnia, odbędzie się wyjazd na Mszę Świętą o uzdrowienie i spotkanie ewangelizacyjne, organizowane przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.00 w Krakowie i przeznaczone jest dla osób w każdym wieku, pragnących pogłębić swoją wiarę. Wyjazd z parkingu pod kościołem w Jazowsku o godzinie 15.30; planowany powrót około 24.00,  koszt wynosi 25 zł. Zapisy odbywać się będą w zakrystii do 13 grudnia. Serdecznie zachęcamy.

11. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

12. Zmarła Bronisława Pomietło z Kadczy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

                        Z mszy św. pogrzebowych zostaną odprawione msze św. gregoriańskie. Ks. Marcin Jarek od 1.01. za +Jana Maciuszka, a ks. Adam Kłóś za +Józefa Psonaka. Ks. Przemysław Podobiński odprawi msze św. gregoriańskie za +Józefa Warzechę od 1 stycznia 2018 r. Szczegóły na stronie internetowej.