DRUGA NIEDZIELA ADWENTU , 10 grudnia 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.    W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Roraty w dni powszednie o godz. 17.00, 20 minut wcześniej śpiewamy godzinki.

2.   Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

3.   W przyszłą niedzielę Caritas parafialna przeprowadzi kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci z naszych szkół podstawowych. Dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla najbiedniejszych. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

4.   W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie 5 zł. Zachęcamy do wsparcia tej akcji charytatywnej.

5.   Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7.    Mieszkańców Jazowska bardzo prosimy o przygotowanie choinek do dekoracji kościoła na święta Bożego Narodzenia.

8.    Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na msze św. o uzdrowienie. Wyjazd z parkingu pod kościołem w sobotę o 15.30. Zapisy w zakrystii.

9.    Solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

10. Spotkanie uczniów klas drugich gimnazjum z rodzicami w poniedziałek o 17.00, a uczniów klas VII z naszej parafii zapraszamy z rodzicami w środę na godz. 17.00.

11. W piątek Grupa Młodzieżowa wyjeżdża na łyżwy do Chełmca. Do środy należy oddać zgodę do ks. Krzysztofa.

12. W piątek odeszła do wieczności Ś.P. Stanisława Bober z Jazowska, pogrzeb dziś o godz. 14.00. Polecajmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu, dobry Jezus a nasz Panie.