CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               28 stycznia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Rozpoczynamy dzisiaj Nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Przez trzy niedzielę chcemy adorować Jezusa eucharystycznego w ramach wynagrodzenia za grzechy. Zachęcamy wszystkich do pozostania po Mszy św. na indywidualną adorację Najświętszego sakramentu.

2.     Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, a lektorów we czwartek po wieczornej Mszy św.

3.     W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek od 16:30, w piątek od 17:00; Brzyna piątek od 16:30. Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SHNSPJ.

4.     Dnia 2 lutego w piątek będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6:00,  6:30,  9:00 i 18:00; Brzyna 17:00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

5.     Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

6.     W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy świece i owoce oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

7.     W pierwszą sobotę lutego Różaniec w intencji matek oczekujących narodzenia potomstwa oraz małżeństw otwartych na dar życia wraz z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30.

8.     Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00; Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.

9.     Wyjazd młodzieży do Łukowicy na spotkanie modlitewne i ostatki w sobotę o 16:20 z parkingu pod kościołem.

10.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 6590 zł.

11.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych  łask i opieki Matki Bożej.

         Ks. Marek Kordecki odprawi od 30 stycznia dwie serie mszy św. gregoriańskich za +Kazimierę Kurzeję. Szczegóły na stronie internetowej parafii.