PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        4 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiaj druga niedziela Nabożeństwa 40-godzinnego. Zachęcamy do pozostania po Mszy św. Na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. O 15:30 uroczyste nieszpory eucharystyczne.

2.     Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Św. pobłogosławimy chleb, wodę i sól.

3.     Zbiórka ministrantów we wtorek o  godz. 16:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

4.     Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:00; adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00.

5.     W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejną medytację biblijną przed Najświętszym sakramentem prowadzoną przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre.

6.     W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 9:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

7.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

8.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

9.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski i opieki Matki Bożej.

10.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zenon Owsianka z Kadczy. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

11.                       Sołtys wsi Brzyna informuję, że w niedzielę 11 lutego będzie można pobrać nakazy płatnicze oraz zapłacić podatek po Mszy św. w dawnej szkole do godz. 14:00. Nakazy płatnicze oraz płacenie podatku można też dokonać w domu sołtysa Brzyny.

         Ks. Marcin Jarek odprawi od 27 lutego gregoriankę za + Władysławę Kozik. Szczegóły na stronie internetowej parafii.