SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   11 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

2.     Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

3.     W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 9.00, 18.00, Brzyna - 17.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a rozpoczęciem 60 roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona będzie jako jałmużna wielkopostna na działalność Caritas diecezjalnej i parafialnej. Od środy popielcowej rozpoczyna się czas Komunii św. wielkanocnej.

4.     W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po mszy św. o godz. 6:30, popołudniu o 16:30, a po nim Msza Święta. Dla młodzieży i wszystkich chętnych o godz. 19:00. Młodzież gimnazjalną zapraszamy na drogę krzyżową w piątek na godz. 19:00.

5.     Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Droga krzyżowa o godz. 14:30, Gorzkie żale o godz. 15:00, a po nich ok. 15:45 Msza św.

6.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

7.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

9.     Ks. Zbigniew Kołodziej odprawi msze święte gregoriańskie za +Natalię Podobińską od 11.02, a ks. Robert Dytko za +Jana Motawę od 15.02. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

10.                                  Sołtys wsi Jazowsko uprzejmie informuje, że przez cztery najbliższe soboty, 
począwszy od 17 lutego w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku będzie wydawał nakazy płatnicze Urzędu Gminy i przyjmował wpłaty w godzinach 700–1130.

Ponadto wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom mieszkańców, sołtys będzie przyjmował wpłaty w domu na przestrzeni całego roku.