TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                          4 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2.     Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej parafii w piątek po Mszy św. o godz. 6:30, 16:30 19:00. W niedzielę o godz. 14:30, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 15:00 i bezpośrednio po nich Msza św. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych.

3.     Spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. wraz z rodzicami w środę godz. 17:00.

4.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00, a na zakończenie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5.     W najbliższy piątek, tj. 9 marca po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na kolejną medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem, prowadzoną przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE.

6.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

7.     Zachęcam do lektury  prasy katolickiej.

8.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

9.     W tym roku Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie przeżywa jubileusz setnej rocznicy swojego powstania. W dniach 8 i 9 czerwca tego roku KUL organizuje w Lublinie Światowy Zjazd Absolwentów, na który serdecznie zaprasza wszystkich swoich absolwentów, przyjaciół i sympatyków. W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału  w tym wydarzeniu o kontakt drogą mailowa z Biurem Towarzystwa Przyjaciół KUL-u.

10.                       Trwają zapisy do szkoły dla dorosłych „Żak” w Nowym Sączu. W ofercie: liceum ogólnokształcące, technik administracji, technik rachunkowości, technik usług kosmetycznych, florysta, BHP i wiele innych. Nauka w systemie zaocznym. Więcej informacji w sekretariacie szkoły lub na stronie www.

11.                       Bóg zapłać za ofiarę złożoną na piece przez Pana Stanisława Majkrzaka z Łącka.

12.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Aleksandra Garncarczyk z Jazowska. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.