NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ25 marca 2018

1.     Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

2.     Do osób starszych i chorych udamy się z posługą sakramentalną w środę od godziny 14:00. Proszę o zapewnienie transportu dla dwóch księży.

3.     Całodzienna spowiedź w Łącku we wtorek.

4.     W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – o godzinie 18:00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 23:00.

5.     W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Przystrójmy w tym dniu krzyże w naszych domach i przy drogach. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17:30 i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Brzyna - droga krzyżowa i gorzkie żale o godz. 16.00.

6.     Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18:00. Po liturgii – adoracja krzyża i przy Grobie Pańskim do godz. 23:00. Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie chrześcijańskich zabytków w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

7.     W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 7:30 do 20:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Jazowsku od 8:00 do 12:00 co pół godziny, Kadcza i Brzyna o godz. 10:00.

8.     O godzinie 20:00 rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece chrzcielne lub paschaliki. Wigilię Paschalną zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną.

9.     Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu, chorągwi i feretronów oraz o zorganizowanie się niosących. Druhów strażaków proszę o przypilnowanie porządku na parkingu.

10.                       W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w porządku niedzielnym. Zachęcam by na sumę przyjść w strojach regionalnych.

11.                       Msza św. chrzcielna będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 14:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

12.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni, kwiaty do grobu i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 6110 zł na remont schodów.

13.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

14.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

TRIDUUM PASCHALNE – PORZĄDEK CZUWANIA

WIELKI CZWARTEK - Dzień Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa

18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

PRZENIESIENIE PANA JEZUSA DO CIEMNICY