NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 1 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

 

1.     Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia liturgii Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: kapłanom, szczególnie za ofiarną posługę w konfesjonale, Liturgicznej Służbie Ołtarza, śpiewającym Mękę Pańską, grupie osób zaangażowanych w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, druhom strażakom, przygotowującym i niosącym sztandary, feretrony, baldachim, orkiestrze.

2.     Jutro –  drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 14:00 - Msza św. chrzcielna, Brzyna - 9.45. Taca zbierana w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na UPJP II w Krakowie i KUL w Lublinie. Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.

3.     W środę o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św. wieczorna.

4.     Adoracja Najświętszego sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

5.     W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego. Msza św. w Brzynie w piątek o godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu SH NSPJ w piątek po wieczornej Mszy św.

6.     Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.     W sobotę różaniec w intencji matek w stanie błogosławionym z uroczystym błogosławieństwem oraz w intencji małżeństw otwartych na dar życia.

8.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

9.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii i dzieła duszpasterskie.

10.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.