DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2.     Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.

3.     Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte jak w dzień powszedni. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

4.     Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 17:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

5.     Zapraszamy dziewczynki ze służby maryjnej w piątek na godz. 17.00, a młodzież od kl. VII na spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek na godz. 19.00.

6.     W najbliższy piątek, po wieczornej Mszy Św. odbędzie sie kolejna medytacja biblijna przed Najświętszym Sakramentem. Tematem rozważań będzie spotkanie Jezusa z uczniami idącymi do Emaus. Bardzo  zachęcamy do tej formy modlitwy, która otwiera na działanie Słowa Bożego w naszym codziennym życiu.

7.     Spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych będzie w najbliższy czwartek w Łącku o godz. 19:00. Bardzo proszę nasz parafialny zespół o udanie się do Łącka.

8.     Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

9.     Informujemy już dziś o terminach egzaminu przed sakramentem bierzmowania: klasy drugie gimnazjalne 27.04, klasy siódme 11.05 w godzinach popołudniowych. Na spotkaniu mam być obecny jeden z rodziców. Egzamin odbędzie się w salce na plebani w godzinach popołudniowych, godziny zostaną podane uczniom w szkole.

10.                        Gimnazjalistów z kl. III przygotowujących się do bierzmowania, które będzie 2 maja zapraszamy na spotkanie organizacyjne wraz z rodzicami w środę na godz. 18.00.

11.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie parafii i dzieła duszpasterskie.

12.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

13.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

14.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Tadeusz Wyrostek, Józef Bober i Apolonia Sopata z Jazowska. Polecamy ich nieśmiertelne dusze miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Ks. Marek Kordecki odprawi msze św. gregoriańskie z intencji pogrzebowych za + Marię Kiklicę od 1.05.2018 r. Szczegóły na stronie internetowej parafii.