CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                        22 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

2.     Wczoraj rozpoczął się V Synod Diecezji Tarnowskiej. Dzisiaj zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji synodu.

3.     Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

4.     Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 17:00, a lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

5.     W piątek o 19.00 Grupy Młodzieżowej. Nowenna do MBNP w środę o godz. 18:00.

6.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

7.     W dniach 2 i 3 maja br. w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna, którą odbędzie J.E. Ks. Bp Stanisław Salaterski. Plan wizytacji wywieszony jest w gablocie.

8.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne na utrzymanie parafii i dzieła duszpasterskie. W ostatnią niedzielę zebraliśmy 6830 zł na remont schodów. W związku z decyzją o budowie jednych szerokich schodów trzeba było zrobić nowy projekt i rozpoczęcie remontu trochę się przedłuża. Najprawdopodobniej prace rozpoczną się w maju.

9.     Bardzo dziękuję pewnej rodzinie za ufundowanie nowych stolików do salki katechetycznej na plebanii.

10.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11.                       Ks. Adam Kłóś odprawi msze św. gregoriańskie za + Antoniego Bieryta od 2.05.2018, ks. Marcin Jarek odprawi od 5 maja msze gregoriańskie za + Genowefę Łatkę, a od 5.06 za + Bronisławę Pomietło. Szczegóły na stronie internetowej.

12.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.