SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                     6 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Bardzo dziękuję wszystkim za modlitwę i obecność w czasie wizytacji kanonicznej oraz za wszelką pomoc.

2.     Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. Procesja błagalna w poniedziałek wtorek i środę w czasie nabożeństwa majowego o 17:30. Pójdziemy tradycyjnie do krzyża na Dębniku. Obowiązkowe uczestnictwo dla klas drugich gimnazjum i VII szkół podstawowych.

3.     We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.

4.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

5.     W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.     W piątek odbędzie się kolejna medytacja biblijna prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Tym razem tematem spotkania będzie nocne spotkanie Jezusa z Nikodemem oraz rozmowa o roli Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy!

7.     Spotkanie DSM w piątek o godz. 17:00, Grupy młodzieżowej o godz. 19:00

8.     W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.     Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas czwartych będzie w sobotę na Mszy św. o godz. 18:00. Wszystkie dzieci z rodzicami zapraszamy wcześniej na nabożeństwo majowe.

10.                       Spotkania dzieci przygotowujących się do I komunii św. wraz z rodzicami we wtorek. środę, czwartek po wieczornej Mszy św.

11.                       Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych rocznicowych w sobotę o godz. 9:00.

12.                       W niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00.

13.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. Dziękuję rodzicom bierzmowanych za dar ołtarza. Z tych pieniędzy zostanie zakupiony nowy baldachim na procesje eucharystyczne.

14.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

15.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

16.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zbigniew Hebda z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.