ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 20 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2.     Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

3.     Spotkanie ministrantów we wtorek o godz. 16:30, lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej.

4.     W tym tygodniu, w czwartek, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5.     Spotkanie DSM w piątek o godz. 17:00, a grupy młodzieżowej o godz. 19:00.

6.     Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w ubiegłych latach: Pierwszy mieszkańcy Jazowska, Drugi mieszkańcy Kadczy, Trzeci mieszkańcy Łazów Brzyńskich i Obidzy, Czwarty mieszkańcy Brzyny.

7.     W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust na Obidzy.

8.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

9.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

11.                       Ks. Marian Sajdak misjonarz odprawi mszę św. gregoriańskie za śp. Stanisławę Sopatę od poniedziałku 21 maja br.