DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

2.     Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codzienne - do czwartku włącznie - na Mszę Świętą o godz. 18:00, a po niej na Procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

3.     Pragnę gorąco podziękować tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: druhom strażakom, orkiestrze, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.

4.     W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w modlitwie o swoich duszpasterzach. Jest to święto Patronalne Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszystkich Członków zapraszam na wieczorną Mszę Eucharystię połączoną z procesją. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5.     W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

6.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. Dziś przy kościele zbiórka do puszek na rehabilitację Karoliny Tomasiak z Obidzy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7.     Zachęcam do lektury prasy katolickiej dla dzieci, młodzieży i starszych.

8.     Wszystkim Solenizantom, Solenizantkom obecnego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i swoich Patronów na długie lata życia.

9.     W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Alfred Gucwa z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

10.                       Liceum oraz Szkoła Jezuitów w Nowym Sączu zapraszają na dzień otwarty w Poniedziałek 4 czerwca br. w godzinach 11:00 – 17:00. Szkoła mieści się przy ul. Piotra Skargi 10 obok kościoła Jezuitów w Rynku.

11.                       Parafia Kamienica organizuje w przyszłą niedzielę festyn rodzinny na placu przy plebanii. Szczegóły:

12.                       14.00 rozpoczęcie festynu

13.                       14.30 występ zespołów

14.                       16.00 Smok Wawelski

15.                       17.00 Diamond Cheer

16.                       18.00 - Licytacja

17.                       19.00 Losowanie nagród głownych

18.                       20.00 Dyskoteka DJ Roland