There are no images available in the gallery.

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             29 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

1.     Witamy w parafii wszystkich gości i odpoczywających i życzymy miłego odpoczynku.

2.     Dzisiaj po Mszy św. poświęcenie pojazdów.

3.     W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4.     W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

5.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 - 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.     W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę i czwartek od 17:30, a w piątek od godz. 17:00; Brzyna od 16:00. Adoracja SH NSPJ Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej Mszy św.

7.     W I sobotę miesiąca różaniec w intencji matek oczekujących narodzin potomstwa z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i małżeństw otwartych na dar życia o godz. 17:30.

8.     Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. chrzcielna o godz. 14:00.

9.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na utrzymanie nasze świątyni dzieła duszpasterskie.

10.                       Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

11.                       Sołtys wsi Jazowsko prosi mieszkańców o wsparcie w przygotowaniu do Święta owocobrania. Stoisko przygotowane na tę okoliczność ma stanowić reprezentację całej wsi, tj. wszystkich przysiółków. Chętnych do przygotowania potraw lub przetworów, dostarczenia owoców, a także wzięcia udziału w zawodach sołtys zaprasza na spotkanie za dwa tygodnie 10 sierpnia o godz. 18:30 do budynku wielofunkcyjnego w Jazowsku.

12.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

13.                       W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Wielowska z Obidzy. Polecamy jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

14.                       Zmarła ŚP. Stefania Smoleń - mama ks. Mieczysława. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00 w kościele w Męcinie z udziałem ks. bpa Leszka Leszkiewicza. Nasza parafia organizuje autobus na ten wyjazd. Zapisy dziś w zakrystii. Autobus wyjedzie z parkingu przy kosciele o 13.30. Zachęcamy do wyjazdu autobusem lub prywatnie.