There are no images available in the gallery.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 9 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.     Przeżywamy dzisiaj odpust parafialny ku czci NMP w tajemnicy Jej Narodzenia. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Ks. Markowi Krupie proboszczowi parafii Skrzydlnej składamy serdeczne podziękowanie za głoszenie słowa Bożego i celebrę sumy odpustowej. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie wieńca dożynkowego. Zachęcam wszystkich do zyskiwania odpustów związanych z dzisiejszą uroczystością.

2.     Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania.

3.     Zbiórka kandydatów na ministrantów we wtorek o 16.30, ministrantów we wtorek o 17.00 a lektorów we czwartek po wieczornej Mszy św.

4.   W nadchodzący piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz.18:00. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o 17:30.

5.   Odbędą się spotkania przed bierzmowaniem, w środę 19.09 o 18.00 dla klas III gimnazjum, w czwartek 20.09 o 18.00 dla klas VIII. Do bierzmowania zgłasza rodzic dlatego na spotkaniu konieczna jest obecność jednego z rodziców.

6.   Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o 17.00, a Grupy Młodzieżowej o 19.00

7.     W piątek odbędzie się kolejna medytacja biblijna prowadzona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre.  Serdecznie zapraszamy bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej!

8.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 15:00 do 18:00.

9.     Odpust w Czarnym Potoku w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11:00. Zachęcam do jak najliczniejszego udziału w odpuście i dożynkach tak byśmy mieli delegację z wieńcem dożynkowym. Pielgrzymka do Czarnego Potoku w niedzielę, wyjście z placu kościelnego ok. 8:15.

10.                       Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza na pokrycie kosztów związanych z remontem schodów.

11.                       Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

12.                       Sołtys wsi Kadcza zaprasza na zebranie wiejskie 11 września 2018 r. o godz. 18:00, które odbędzie się w szkole podstawowej w Kadczy. Tematem spotkania jest podjęcie uchwały w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego na rok 2019.

13.                       Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

14.               Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Fryderyk Bugajski. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.