DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     14 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.      Gratulujemy Związkowi Podhalan Oddział Jazowsko pięknej uroczystości poświęcenia sztandaru. Szczęść Boże!

2.      Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3.      Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4.      W czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie synodalne na plebanii

5.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

6.      Zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 15:30, ministrantów we wtorek o 16:00, a lektorów we czwartek po wieczornej Mszy św.

7.      Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w piątek o 16.30, a Grupy Młodzieżowej w piątek o 18.30.

8.      Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

9.      Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz indywidualne przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza na pokrycie kosztów związanych z remontem schodów.

10. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. W sobotę, 27 października odbędzie się wyjazd do Kościoła księży Salezjanów w Krakowie na Mszę Św. o uzdrowienie i spotkanie ewangelizacyjne z modlitwami wstawienniczymi, organizowane przez Wspólnotę Przymierza Rodzin MAMRE. Wyjazd jest przeznaczony zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych pragnących pogłębić swoją wiarę, cierpiących na dolegliwości fizyczne, czy doświadczających różnych trudności w swoim życiu. Wyjazd z parkingu pod kościołem w Jazowsku o godz. 15.30, a powrót jest planowany około północy. Koszt wyjazdu to 25 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku 25 października. Serdecznie zapraszamy.

12. Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Faron z Jazowska. Polecamy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.