JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.     Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15:00.

3.     W I sobotę miesiąca różaniec w intencji matek oczekujących narodzin potomstwa z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i małżeństw otwartych na dar życia o godz. 17:00.

4.     Zmiana tajemnic dla bractw różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00. Msza św. Chrzcielna o godz. 14:00.

5.     Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i dzieła duszpasterskie.

6.     Pan kościelny i organista tradycyjnie udadzą się z opłatkami do naszych domów. Przyjmijmy ich życzliwe, a złożona ofiara niech będzie wynagrodzeniem za ich posługę w parafii.

7.     Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8.     Wszystkim solenizantom obecnego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łaski opieki Matki Bożej.